Zde najdete odpovědi na nejčastější dotazy našich zákazníků. Pokud i přesto nenajdete potřebnou informaci, neváhejte nás kontaktovat.

Jak dlouho stavba trvá ?
Samotná výroba domu trvá cca dva až tři měsíce podle jeho velikosti. Transport na parcelu a usazení obvykle dva dny. Ohledně aktuálního vytížení naší výroby, tudíž i momentální čekací doby na konkrétní dům nás prosím kontaktujte.
 
Jaké má dům tepelně izolační vlastnosti ?

Dřevostavby s izolační vrstvou jsou stavby s nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi. Tedy pokud jsou izolované nejen ve stěnách, ale i ve stropě a podlaze. Laicky řečeno fungují jako polystyrenový box na potraviny. Pokud do něj dáte mražené věci, vydrží dlouho studené, pokud do takového boxu dáte teplé jídlo, vydrží dlouho teplé. Stejně je to i s domem FACE HOME. Pokud uvnitř zatopíte, dům se postará o to, aby vám teplo co uvnitř dlouho vydrželo (narozdíl od srubu nebo roubenky, které vychladnou velice rychle, pokud přestanete topit). Pokud v létě na noc otevřete okna a pustíte chladnější vzduch dovnitř, vydrží chladnější prostředí v domě po celý den.  Domy FACE HOME mají v základní variantě sílu stěny 13cm. Dům je možné objednat i nadstandardně izolovaný se stěnami  27cm (vnitřní konstrukce s 10cm izolační vaty a zateplená fasáda s 14cm EPS).  Podlahy jsou o síle cca 25cm a stropy jsou nejčastěji zatepleny 35-40cm . Veškerá okna případně francouzské dveře jsou nahrazena variantou trojsklo. Navýšení ceny je potom o 18%.

Mohu si změnit půdorys domu, třeba jen o málo ?

Vnitřní dispozice domu jako jsou posuny příček, dveří apod. jsou možné. Tyto úpravy je však nutné s námi konzultovat. 

Vnější rozměry domu měnit nelze a je tedy nutné vycházet z rozměrů v katalogu. 

Mohu změnit počet velikost a počet oken ?

Lze měnit počet, umístění, velikost i barvu oken.

Mohu chtít sprchový kout ?

Ano, sprchový kout instalujeme za příplatek viz ceník příplatků níže. 

Co musí zajistit kupující ?

Přípojku vody, elektřiny a systém odpadu. Například jímku na vyvážení.

Děláte také základy ?

Ano, zprostředkujeme Vám montáž zemních vrutů. Pokud chce kupující postavit dům na betonové patky, musí si je zajistit svépomocí nebo některou místní firmou. K vybranému domu vždy obdržíte specifikaci zemních vrutů/betonových patek. 

Na základové desky naše domy nestavíme.

Platí se DPH ?

Ano platí. Ceny v katalogu jsou bez DPH. Pokud budete kupovat dům za účelem zřízení mobilní kanceláře, nebo například skladu a jste plátci DPH máte možnost vrácení DPH. Dům kupujete jako hotový výrobek, bude Vám účtováno 21% DPH. 

Jak probíhá objednání a placení ?

Pokud se rozhodnete pro koupi domu FACE HOME, je ideální variantou osobní návštěva u nás ve firmě. Spolu si fyzicky projdeme právě realizované domy a přímo na místě si ujasníme poslední detaily a změny oproti standardu. Po podepsání smlouvy o dílo Vás požádáme o uhrazení rezervační zálohy ve výši 30 000,- bez DPH (tato částka se následně odečítá z koncové faktury za dům). Zálohu 50% z ceny domu zaplatíte v předem domluveném termínu (dle vašich potřeb a možností). Po obdržení této zálohy Vás informujeme o termínu dokončení domu dle aktuálních výrobních kapacit. Po dokončení hrubé stavby je nutné uhradit další zálohu a to 30% z ceny díla. Doplatek z celkové ceny díla hradíte po dokončení stavby domu.

Vyřídíte i stavební povolení ?

Po podepsání smlouvy Vás spojíme s projektantem. Pro účely řízení stavebního úřadu stojí projektová dokumentace 24000,- Kč bez DPH(stavební část). Je možné se s projektantem domluvit i na kompletním vyřízení ohlášení stavby, či stavebním povolení, potom je cena smluvní, dle náročnosti.

Mohu do domu instalovat krbová kamna?

U domů typu rodinný vždy zdarma provádíme přípravu pro prostup komínu střechou (umístění dle požadavku zákazníka). Následnou instalaci komínu, kamen a kouřovodu doporučujeme ponechat na odborné firmě. Komín je dále nutné opatřit revizí. 

Jak se domy FACE HOME vytápí ?

Standardně doporučujeme vytápění elektrickými přímotopy. Další variantou se nabízí kombinace krbových kamen a přímotopů. Vzhledem k dobrým tepelně izolačním vlastnostem domu a menším rozměrům místností je topení přímotopy velice ekonomické.

Nejedná se o dovoz komponentů z asie ?

Ne, vše je vyrobeno v ČR a v naší firmě.

Jaké povolení potřebuji od stavebního úřadu ?

V případě že stavba domu do 25m2 bude stát na pozemku, kde již rodinný dům stojí, pak se jedná o doplňkovou stavbu a nevyžaduje žádné opatření stavebního úřadu. Stejně tak lze postavit i dům do rozměru 25m2 jako zařízení staveniště pro výstavbu hlavního rodinného domu a později u něj požádat o změnu účelu stavby jako trvalé. Pokud stavíte dům nad 25m2 a nebo bude jako jediná stavba na pozemku, potřebujete příslušné povolení stavebního úřadu (souhlas s ohlášením stavby).

RECENZE

Úžasné ve všech směrech!
Když jsme našli firmu a domluvili jsme si schůzku, tak už do telefonu, nám byly všechny naše otázky zodpovězeny a vysvětleny naše dotazy.
Přijeli jsme na domluvenou schůzku, přístup jednatele byl úžasný. Všechno nám ukázal a dům nás okouzlil, až nám spadla brada 😀
Dům z venčí je velice moderní a vzhled se dřevem vypadá velice úžasně. Dům je celkově prostorný a vše je dokonalé, místnosti jsme si upravili tak, jak se líbí nám a bylo nám firmou také vyhověno. Když jsme chtěli něco navíc, nebyl problém.
Cena za dům je úžasná a myslím, že lidem, kteří i musí trošku koukat na peníze je i vyhovující a budou mít svůj vysněný baráček 🙂 tak jako my 🙂
Fantastické je že v ceně jsou zahrnuty dveře, obložky, podlaha, celková koupelna, okna atd…
Terasa, která nám byla také nabídnuta vypadá úžasně.
Nelitujeme výběru firmy a domu.
Všem velice děkujeme za úžasnou spolupráci, ochotu, vstřícnost a úžasný baráček.