Zde najdete odpovědi na nejčastější dotazy našich zákazníků. Pokud i přesto nenajdete potřebnou informaci, neváhejte nás kontaktovat.

Jak dlouho stavba trvá ?
Samotná výroba domu trvá cca tři až čtyři měsíce podle jeho velikosti. Transport na parcelu a usazení obvykle dva dny. Ohledně aktuálního vytížení naší výroby, tudíž i momentální čekací doby na konkrétní dům nás prosím kontaktujte.
 

 

Jaké má dům tepelně izolační vlastnosti ?

Dřevostavby s izolační vrstvou jsou stavby s nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi. Tedy pokud jsou izolované nejen ve stěnách, ale i ve stropě a podlaze. Laicky řečeno fungují jako polystyrenový box na potraviny. Pokud do něj dáte mražené věci, vydrží dlouho studené, pokud do takového boxu dáte teplé jídlo, vydrží dlouho teplé. Stejně je to i s domem FaceHome. Pokud uvnitř zatopíte, dům se postará o to, aby vám teplo co uvnitř dlouho vydrželo (narozdíl od srubu nebo roubenky, které vychladnou velice rychle, pokud přestanete topit). Pokud v létě na noc otevřete okna a pustíte chladnější vzduch dovnitř, vydrží chladnější prostředí v domě po celý den.  Domy FaceHome jsou již v základní variantě vybaveny obvodovými stěnami  27cm (vnitřní konstrukce s 10cm izolační vaty a zateplená fasáda s 14cm EPS).  Podlahy jsou vyplněny cca 25cm izolace a stropy jsou zatepleny 40cm. Veškerá okna, případně francouzské dveře, jsou ve variantě trojsklo.

 

Mohu si změnit půdorys domu, třeba jen o málo ?

Vnitřní dispozice domu jako jsou posuny příček, dveří apod. jsou možné. Tyto úpravy je však nutné s námi konzultovat. 

Vnější rozměry domu měnit nelze a je tedy nutné vycházet z rozměrů v katalogu. 

Mohu změnit počet velikost a počet oken ?

Lze měnit počet, umístění, velikost i barvu oken.

Mohu chtít sprchový kout ?

Ano, sprchový kout instalujeme za příplatek viz ceník příplatků. 

Co musí zajistit kupující ?

Přípojku vody, elektřiny a systém odpadu. Například jímku na vyvážení nebo ČOV.

 

Děláte také základy ?

Ano, zprostředkujeme Vám montáž zemních vrutů. Dále je možné dům usadit na betonové patky.  Usadit dům přímo na základovou desku možné není.

 

Jsou ceny uvedeny včetně DPH ?

Ano jsou. Ceny v katalogu jsou uvedeny včetně 21% DPH, dům kupujete jako hotový výrobek. Pokud budete kupovat dům za účelem zřízení kanceláře, nebo například skladu a jste plátci DPH máte možnost vrácení DPH.  

Jak probíhá objednání a placení ?

Pokud se rozhodnete pro koupi domu FaceHome, je ideální variantou osobní návštěva u nás ve firmě. Spolu si fyzicky projdeme právě realizované domy a přímo na místě si ujasníme poslední detaily a změny oproti standardu. Po podepsání smlouvy o dílo Vás požádáme o uhrazení rezervační zálohy ve výši 36 300,- včetně DPH (tato částka se následně odečítá z koncové faktury za dům). Zálohu 50% z ceny domu zaplatíte v předem domluveném termínu (dle vašich potřeb a možností). Po obdržení této zálohy Vás informujeme o termínu dokončení domu dle aktuálních výrobních kapacit. Po dokončení hrubé stavby je nutné uhradit další zálohu a to 30% z ceny díla. Doplatek z celkové ceny díla hradíte po dokončení výroby domu.

 

Vyřídíte i stavební povolení ?

Po podepsání smlouvy Vás spojíme s projekční kanceláří. Je možné se s projektantem domluvit i na kompletním vyřízení ohlášení stavby či stavebním povolení. Cena je smluvní, dle náročnosti.

Mohu do domu instalovat krbová kamna?

U domů typu rodinný vždy zdarma provádíme základní přípravu pro prostup komínu střechou (umístění dle požadavku zákazníka). Následnou instalaci izolovaného prostupu, komínu, kamen a kouřovodu doporučujeme ponechat na odborné firmě. Komín je dále nutné opatřit revizí. 

 

Jak se domy FACE HOME vytápí ?

Standardně doporučujeme vytápění infrapanely nebo elektrickými přímotopy v kombinaci s krbovými kamny. Vzhledem k výborným tepelně izolačním vlastnostem domu a menším rozměrům místností, je elektrické vytápění velice ekonomické. 

 

Lze na vaše domy instalovat fotovoltaická elektrárna nebo dům opatřit tepelným čerpadlem?

Ano, dům lze vybavit přípravou pro tyto technologie. Samotná instalace FVE nebo TČ je již na odborné firmě, na kterou vám rádi předáme kontakt. 

Jaké povolení potřebuji od stavebního úřadu ?

V případě že stavba domu do 25m2 bude stát na pozemku, kde již rodinný dům stojí, pak se jedná o doplňkovou stavbu a nevyžaduje žádné opatření stavebního úřadu. Stejně tak lze postavit i dům do rozměru 25m2 jako zařízení staveniště pro výstavbu hlavního rodinného domu a později u něj požádat o změnu účelu stavby jako trvalé. Pokud stavíte dům nad 25m2 a nebo bude jako jediná stavba na pozemku, potřebujete příslušné povolení stavebního úřadu (souhlas s ohlášením stavby).