Jak to celé funguje…

Nejčastěji jsou domy FaceHome realizovány jako domy rodinné, pevně spojené se zemí. Již v základní ceně splňují parametry nízkoenergetického domu a jsou vhodné pro celoroční užívání. Domy FaceHome jsou vždy kompletně vyrobeny v naší firmě pod stálým dohledem. Po dokončení výstavby domu s Vámi provedeme kontrolu kvality díla. Řádně převzatý dům je následně transportován na Vaši parcelu na předem připravený základ. Na místě se dům zkompletuje (stavby od velikosti 52m2 jsou sestaveny ze dvou modulů) a následně pevně spojí se zemí pomocí ocelových zemních vrutů případně betonových patek. Tyto domy jsou vždy jednopodlažní, nepodsklepené. Tento unikátní způsob výroby nám dovoluje nabídnout rodinné bydlení za bezkonkurenční cenu. Další nemalou výhodou je možnost vyrobit dům již během procesu schvalování povolení. Proto po získání všech razítek je možné dům ihned převézt a po napojení na sítě začít užívat.
Abychom Vám byli schopni nabídnout kvalitní bydlení za tuto cenu, jsou naše domy unifikované. Není tedy možné jednotlivé typy domů příliš rozměrově upravovat. Podle přání zákazníka lze však značně upravit vnitřní dispozice. To znamená hýbat s příčkami, navyšovat nebo snižovat počet místností, měnit umístění a velikosti oken, apod. 

Konstrukce a zateplení

Již v základní ceně má konstrukce vnější stěny 27cm. Ta se mimo jiné skládá z 10cm izolační vaty a 14cm EPS. Podlahy jsou vyplněny 25cm izolace. Stropy jsou izolovány dle vybrané výšky domu nejčastěji 35–40cm vaty. Dům je vybaven izolačními trojskly.

Co již domy FaceHome obsahují

Již v základní verzi jsou vždy domy FaceHome opatřeny štukovou omítkou a velkoformátovou střešní krytinou s dekorem střešních tašek v černé nebo červené barvě. Takto vypadá dům FaceHome jako běžný zděný dům. Všechna okna jsou plastová v bílé barvě v rozměru 90x90cm. Vchodové dveře jsou též plastové bílé. Na přání zákazníka lze s příplatkem domy opatřit částečným nebo celoplošným dřevěným obkladem. Dále je častým přáním změna velikosti oken, případně náhrada okna balkonovými dveřmi širokými 90cm nebo 150cm. Samozřejmostí je příprava pro prostup kouřovodu od krbových kamen (nejsou součástí dodávky).

V základní ceně v interiéru najdete plně zařízenou koupelnu s vanou, umyvadlem, bojlerem s objemem 100l. WC je osazeno klozetem kombi. V prostoru za umyvadlem a v oblasti vany nebo sprchového koutu jsou stěny vždy obloženy obkladem. Za příplatek je možné koupelnu obložit celoplošně. Na podlahách v koupelně a WC je vinylová podlaha v dekoru dřeva. Všechny obytné místnosti mají plovoucí podlahy v dekoru dřeva, bílé stěny a přírodní palubkové stropy bez nátěru. Interierové dveře a obložkové zárubně jsou bílé, případně v dekoru dřeva. Pokud zákazníkovi nevyhovuje dekor podlah a nemáme od dodavatele k dispozici jiný materiál ve stejné ceně, je možné naši nákupní cenu materiálu odečíst a dodat dílo bez krytiny. Ve všech místnostech jsou stropní svítidla a zásuvky (s okruhy uzpůsobenými pro připojení přímotopů). V ceně domu není kuchyňská linka ale pouze příprava na její instalaci a napojení vody a odpadu.

* výše uvedené hodnoty jsou platné pro domy řady FH**, nikoli pro zahradní domky

 

Zastáváme názor, že před koupí svého vysněného domu by měl člověk vidět nejen hotový vzorový dům, ale i kompletní proces jeho výroby. 

Proto jsou brány naší výroby zákazníkům otevřené. Vy tak získáte naprosto kompletní a ucelenou představu o Vašem novém domě. Nekupujete tak „zajíce v pytli“ 

Již nečekejte a domluvte si s námi termín osobní prohlídky a „pojďte dál…“

„Kamarád mě odrazoval, že jsou Vaše domy jistě vyráběné z „třísek“ a že se celkově budu cítit jako v karavanu.“

Naše domy jsou vyráběny obdobným způsobem jako montované dřevostavby přímo u Vas na parcele, nikoli jako karavany. Obrovskou výhodou je, že je dům kompletně zhotoven u nás ve výrobě a následně se převáží zpravidla POUZE NA DVĚ ČÁSTI!! Lze tak zachovat tradiční trámovou konstrukci dřevostaveb z masivu. Nejedná se tedy o „skládačku z panelů“ u Vás na parcele jako tomu dnes bývá často bohužel zvykem. 

Průřezy hranolů, které na výrobu používáme musí být naopak ještě větší než u stavby zhotovované přímo na parcele, jelikož dům musí zvládnout „zvednutí na dvou traverzách“, někdy několik set kilometrový převoz a následné skládání na připravený základ. Je nutné si uvědomit, že v této chvíli je dům již kompletně dokončen (sádrokartony, podlahové krytiny, koupelna, atd.) a vše „musí převoz vydržet“

Jednoduše řečeno, každý u nás zakoupený dům musí projít touto „zatěžkávací zkouškou“ zdvihem. Extrémní pevnost domu je tedy garantována. Zkuste zvednout „běžnou“ dřevostavbu jeřábem a uvidíte co se stane 🙂 

„Jak jsou na tom domy zvukově? Neuslyším z druhé místnosti každé slovo?“

Veškeré příčky v našich domech jsou obdobné konstrukce jako obvodové stěny. Značně nám tyto stěny následně zpevňují celou stavbu. Prostor v nosném roštu je vyplněn 100 mm vatou, která slouží právě k akustickému komfortu domu. Navíc jsou příčky jednostranně zaklopeny OSB deskou a až následně sádrokartonem. Výsledkem je cca 14 cm silná příčka vyplněná vatou, což ze zkušenosti bývá nadstandard i u mnohem dražších domů. Takováto příčka pohltí hluk mnohem lépe než klasická zděná příčka u běžného domu. 

„Co zateplení? Nezmrzneme v zimě?“

Rozhodně Vám zima nebude. V minulosti jsme vyráběli dvě varianty domů a to sezónní a celoroční. V drtivé většině případů však naši zákazníci požadovali celoroční rodinný dům, na který budou moci čerpat hypotéku. Proto v dnešní době nabízíme již v základní ceně domy celoroční (domy řady FH**). Takový dům doprovází vždy klasická projektová dokumentace (jako např. na zděný dům) spolu se zákonem nařízeným Průkazem Energetické Náročnosti Budovy. Dnešní požadavky na zateplení rodinného domu jsou velmi přísné a pro všechny stejné. I my se tedy tímto musíme řídit, jinak by místní úřad realizaci domu nepovolil. Za skvělé zateplení tedy ručíme nejen my, ale i energetický specialista, který PENB zhotovuje. 

„Na úřadě mi řekli, že mi mobilní dům nepovolí a že stropy musím mít 250 cm“

V první řadě je třeba si uvědomit, že naše domy jsou mobilní tím, že zpravidla na dva díly již dokončené putují na kamionech za svým novým majitelem. Tím, že dům usadíte na předem připravené ocelové vruty nebo betonové patky, se dům stává trvalou stavbou pevně spojenou se zemí (montovanou dřevostavbou) a následně zanesenou do katastru. Výška obytné místnosti musí být minimálně v 50% své plochy alespoň 250 cm, to je zákonem dané. S tím samozřejmě počítáme u všech našich domů. 

„Co úložné prostory? Máme s rodinou hodně věcí! To bude asi v bungalovu problém!?“

Pokud toužíte po dostatku úložných prostor, máme pro Vás řešení. Veškeré naše domy lze zhotovit s „vyšší střechou“. V nabídce je hned několik sklonů střech. Vzniklý prostor v podstřešní části lze využít například právě pro zhotovení úložných prostor nebo jako mezonetový prostor pro příležitostné spaní. 

Ocelové vruty a betonové patky

„Co jsou to ocelové vruty a k čemu se používají?“

Jsou to „dlouhé šrouby“ o délce nejčastěji 2-2,5 m, které tvoří plnohodnotný základ pro Vaši dřevostavbu

„Jaká je životnost ocelových vrutů?“

Životnost ocelových vrutů je obdobná jako životnost celého domu. U profesionálních zemních vrutů se udává životnost zhruba 150 let.

„Dají se vruty instalovat kamkoliv?“

V podstatě se dá říci že ano, až na pár výjimek. Často nás zákazníci upozorňují, že mají na parcele skálu. To však není problém. Skála se předvrtá vrtákem a následně se vruty instalují obdobným způsobem. Problémem může být například písčitý podklad, ve kterém vrut obecně „drží“ daleko méně než v rostlém terénu. Tento problém se často řeší vyšším počtem vrutů. S vyšším počtem vrutů samozřejmě roste i cena za provedený základ. Nabízí se tak otázka, zda na místo ocelových vrutů nezhotovit betonové patky?

„Co jsou to betonové patky?“

Jsou to „betonové sloupy“, které drží Vaši dřevostavbu nad terénem obdobně jako ocelové vruty.

„Když máme v rodině zedníka, můžeme si udělat betonové patky svépomocí?“

Ano, je to možné. Specifikaci betonových patek udává projektová dokumentace, dle které je nutné patky zhotovit. Pozor však na přesnost!!! Patky musí být vůči sobě v naprosté rovině s tolerancí max. 2 mm. 

„Jsou lepším řešením na základ dřevostavby ocelové vruty nebo betonové patky?“

Dá se říci, že obě varianty mají svá pro a proti. Ocelové vruty mají hlavní výhodu v rychlosti a přesnosti instalace. Pro jejich instalaci postačí pouze lehká technika, která parcelu nijak neponičí. Nevýhodou je snížená nosnost např. na písčitém podloží. Oproti tomu betonové patky bez problémů roznesou hmotnost domu na problematickém podloží. Je možné je zhotovit svépomocí. Nevýhodou je delší doba realizace + doba zrání betonu. Dále parcelu zatížíte větším stavebním provozem (bagr, nákladní vozidla, přesun výkopku atd.).

„Dá se dům od vás instalovat na základovou desku?“

Není to možné. Pod domem musí vždy zbýt manipulační prostor, který je třeba jak při usazování domu, tak při napojení na sítě. Jakýkoli jiný základ, než ocelové vruty či betonové patky, je třeba s námi předem konzultovat.